21 października 2011 r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień Patrona – majora Henryka Sucharskiego.To już 39 rocznica nadania naszej szkole imienia człowieka, który jako dowódca 182-osobowej załogi Westerplatte, stawiał bohaterski opór silniejszym oddziałom wojska niemieckiego   (1 IX - 7 IX 1939r.). Gościem specjalnym był p. Waldemar Janiszewski – hobbysta historyk, regionalista, który opowiadał dzieciom o II wojnie światowej oraz o majorze Henryku Sucharskim. Przekazał dzieciom w jaki sposób uczyć się historii a nie tylko suchych faktów historycznych. W tym dniu przypomnieliśmy sobie biografię Henryka Sucharskiego  a młodzież brała udział w konkursach poświęconych patronowi.

W konkursie wiedzy o H. Sucharskim "Patron naszej szkoły" najlepsze były następujące klasy:

I m - klasa VI

II m - klasa V

III m - klasa IV

W konkursie recytatorskim - w wierszu K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" wyróżnili się następujący uczniowie:

I m Martyna Urbańska

II m Mateusz Holka

III m Julia Ludowicz

W konkursie plastycznym - "Pomnik Westerplatte", najlepiej prace wykonali:

klasy I - III                                                    klasy IV - VI

I m Zofia Myślicka kl. III                 I m Weronika Teske kl. VI