Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Odmierzanie odważanie, ułamki , proporcje  czyli sama matematyka.  Z tym wszystkim możemy spotkać się w kuchni. Tym razem w ramach projektu mPotęga odbyły się warsztaty kulinarne wraz z rodzicami.  Uczestnicy przygotowali zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki i najlepsze na świecie gofry. 

Wycieczka edukacyjna do Fabryki Papieru w Margoninie.
Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie byli na wycieczce edukacyjnej w Fabryce Papieru w Margoninie.
Pani Prezes Małgorzata Walczak oprowadziła dzieci po zakładzie i zapoznała uczniów z całym cyklem produkcji w pełni ekologicznych produktów.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia całej linii produkcyjnej papieru. Dzieci widziały miedzy innymi ogromną rolkę papieru która miała długość, aż  50 km.
Na zakończenie czekała miła niespodzianka, Pani Prezes wręczyła każdemu upominki. Wizyta w fabryce była dla uczniów prawdziwą lekcją, która na długo pozostanie w ich pamięci.

 

W ubiegły piątek 14.12.2018r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Stróżewie zakończył się trwający 3 miesiące projekt „ Matematyka to przyszłości fabryka” w ramach V edycji Programu mPotęga. Podsumowaniem projektu była wystawa i prezentacja skierowana do uczniów, rodziców i społeczności lokalnej oraz przedstawicieli instytucji i grup społecznych współpracujących przy realizacji projektu. Zwycięscy konkursu zorganizowanego w ramach projektu (20 uczniów) otrzymało bony towarowe o wartości 50 zł do księgarni.Nad koordynacją i realizacją projektu czuwała nauczycielka matematyki Anna Majewska. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku