Wycieczka do Karpacza

Od 5 – 7 czerwca dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie oraz ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy wyjechały na wspaniałą wycieczkę do Karpacza. Opiekunami byli Beata Szlecht, Joanna Maćkowiak, Lidia Skóra, Piotr Jankowski oraz Paweł Hajman.  Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od zwiedzania pięknego Wrocławia – Starówki, gotyckiego Ratusza, kamienicy Jasia i Małgosi oraz Ostrowa Tumskiego. Poznaliśmy historię krasnali, które są wizytówką Wrocławia. W kolejnym dniu cała nasza grupa dotarła pieszo na Śnieżkę – był to nie lada wyczyn, ale z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, no i w mięśniach rzecz jasna. Trzeci dzień to wizyta na Zamku  Chojnik oraz spacer na wodospad Szklarka.

Wycieczka ta miała charakter nie tylko rekreacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny. Mamy nadzieję, że długo będziemy ją wspominać a za rok z pewnością zawitamy w inne rejony naszej Polski.