Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Dnia 19 czerwca na chodzieskim rynku odbyły się powiatowe, uliczne biegi sztafetowe. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: uczniów klas IV-V oraz uczniów klas VI -VII. Wszyscy dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy ducha zdrowej rywalizacji.

Tematem tegorocznego konkursu matematycznego była gra matematyczna według własnych zasad. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VII. Ocenie podlegała pomysłowość i estetyka wykonania. Każda gra  zgłoszona w konkursie była pracą wykonaną własnoręcznie, a najciekawsze zostały  nagrodzone. Podczas wykonywania swoich prac dzieci wykazały się ogromna kreatywnością. Zrobione przez nie gry pozostaną w szkole i posłużą innym uczniom do nauki i zabawy.

O tym, że przyjaźń ma różne oblicza wie każdy przedszkolak i uczeń naszej szkolnej społeczności. W piątek 15 czerwca poznaliśmy inny wymiar przyjaźni. Gościliśmy bowiem delegację z partnerskiej gminy Stronie Śląskie. Dowiedzieliśmy się, w jakich trudnych okolicznościach powodzi narodziła się współpraca, która dała grunt do wieloletniej przyjaźni. Dla naszych gości przygotowaliśmy piosenkę, by jeszcze bardziej uprzyjemnić im czas w naszych szkolnych  progach.

15 czerwca zagościł u nas teatr „Stacja Szamocin”. Przedstawił dzieciom lalkowy spektakl pt. „Co to jest wiosna?”. Tematem przewodnim przedstawienia była przyjaźń, a bohaterem opowieści był samotny, tajemniczy Pan Huczek, który nie mógł odnaleźć się we współczesnym i obcym dla niego świecie. Nie znał zwyczajów ludzi, przeznaczenia przedmiotów i zjawisk przyrody. Dopiero przyjaźń z chłopcem o imieniu Mikko wszystko zmieniło. W części edukacyjnej dzieci rozmawiały z aktorami o gwiazdach i gwiazdozbiorach.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu ogólnopolskiego pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Uczennica klasy VII Laura Skóra została laureatką tego konkursu. Gratulujemy!!!