Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Nasza szkoła i przedszkole kolejny rok z rzędu przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie, rodzice i mieszkańcy Stróżewa przez blisko dwa tygodnie gromadzili dary dla potrzebującej rodziny. W minioną sobotę ogromna, szczodra i bardzo ciężka paczka trafiła do „naszej rodziny”. Za pomoc i dobre serca serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do pomagania innym nie tylko w okresie świątecznym.

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą udali się 7 grudnia do Poznania. W pierwszej kolejności odwiedzili Wydział Języka Polskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dowiedzieli się tam o kilku faktach z życiu każdego studenta. Ponadto po okiem prof. Skibskiego zajrzeli we wszystkie zakamarki uniwersyteckiego budynku. Uczestniczyli też w zajęciach emisji głosu. Następnie udali się na jarmark bożonarodzeniowy.

6 grudnia w szkole odbył się Mikołajowy Turniej Klas. Jego celem była dobra zabawa. Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas wspólnych zabaw, których motywem przewodnim był wszystkie grudniowe okazje.

5 grudnia 2018 roku odbyło się wręczenie nagród dla laureatów VII edycji konkursu pn. „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”.

Uroczystość odbyła się w nowym, obiekcie edukacyjnym pn.: „Labirynt wiedzy przyrodniczej” powstałym przy siedzibie Nadleśnictwa Podanin.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie zebrali w tym roku ponad 5 ton kasztanów i żołędzi co dało nam 4 miejsce. Dla naszego Zespołu najwięcej, bo aż 1066 kg nasion zebrała Zuzanna Wajs.

W nagrodę otrzymaliśmy wiele wartościowych programów edukacyjnych, które posłużą naszym uczniom na lekcjach.

„ Matematyka jest miarą wszystkiego. „

(Arystoteles)

Po raz kolejny 5 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”.

W konkursie wzięło udział 53 uczniów klas I – VIII ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, Szkoły Podstawowej w Zacharzynie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie.

Celem konkursu była integracja dzieci oraz uświadomienie uczestnikom jak ważna jest matematyka w życiu codziennym. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był osobny zestaw zadań i łamigłówek matematycznych. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Hanna Gałązka, pani Katarzyna Staśkowiak oraz pan Krzysztof Sobala.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Uczestnikom Gminnego Konkursu Matematycznego „Mikołajkowe potyczki z królową nauk” oraz ich nauczycielom gratulujemy.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu były: pani Elwira Szymanek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Anna Majewska – nauczyciel matematyki.