Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

W piątek 11 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej, jak również w tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor Piotr Jankowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Stróżewie. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Następnie swe zdolności aktorskie i taneczne podczas przedstawienia z okazji Dnia Edukacji zaprezentowali uczniowie klasy II i VIB. W tym dniu nie zabrakło życzeń i ciepłych słów dla całej społeczności szkolnej.

Dnia 11.10.2019 wszyscy pracownicy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stróżewie mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z zakresu zmian w oświacie i BHP.

Coraz zimniejsze jesienne dni skłoniły Samorząd Uczniowski do organizacji Tygodnia Czekolady. Poza degustacją różnych rodzajów czekolady oraz spotkaniom przy gorącym kakao, skosztowaliśmy także czekoladowego fondue. Owoce zatopione w czekoladowej fontannie smakowały wybornie i nieco osłodziły trudy codziennej nauki. Już wkrótce sezon przeziębień, a zatem w planach Samorządu Uczniowskiego Dzień Prawdziwego Soku Pomarańczowego.

Dnia 7.10 w towarzystwie wozu strażackiego i przedstawicieli Straży Pożarnej  odbyła się próbna ewakuacja Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Stróżewie. Głównym celem próbnej ewakuacji jest przypomnienie zasad obowiązujących w chwili zagrożenia pożarem. Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wykazali się doskonałym poziomem wiedzy a cały proces ewakuacji zajmuje nam mniej niż dwie minuty.

4 października uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą pojechali do Rataj na „Noc Zawodowców”. Spotkanie to miało na celu pokazanie uczniom możliwości związanych z nauką zawodów. Młodzież mogła brać udział w konsultacjach z doradcami zawodowymi oraz w warsztatach, na których poprzez praktyczne zajęcia, poznali pracę w zawodzie kucharza, fryzjera, krawca, elektryka, ogrodnika itp. Zajęliśmy też 3 miejsce w grze zawodoznawczej „KAHOOT”.