Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Działalność poczty walentynkowej rozpoczęła w tym roku dzień zakochanych. Następnie uczniowie obejrzeli zabawny występ kółka teatralnego. Mali aktorzy rozgrzali serca wszystkich widzów, nawet tych, którzy dotąd nie zdążyli się zakochać.

Dnia 12 lutego 2019 r. w szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piłkarzy, policjantów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały szkołę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Nad całością czuwały wychowawczynie klas młodszych.

11 lutego 2019 roku dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I i II  wyjechali do  Chodzieży na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja powieści ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

Dnia 07 lutego 2019r. uczniowie klasy IVb wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Biblioteki Pedagogicznej w Chodzieży. Głównym celem było zapoznanie dzieci z ofertą biblioteki, pokazanie z bliska pracy bibliotekarza oraz podkreślenie wartości książki w życiu człowieka w myśl powiedzenia: „Książka Twym najlepszym przyjacielem, nie oszuka, nie zdradzi, a nauczy wiele”. Na zakończenie uczniowie wysłuchali opowiadania o białym kruku z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Wizyta w bibliotece była dla uczniów wspaniałą lekcją.

W tym roku DBI przebiegał pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Uczniowie klasy 8 przygotowując się do tego dnia opracowali wcześniej materiały informacyjne o zagrożeniach internetowych i sposobach radzenia sobie z nimi.Społeczności szkolnej zaprezentowali min; film o sieciozagrożeniach, prezentację o komunikatorach internetowych a także o ciekawostkach związanych z powszechnością i wszechobecnością internetu. Uświadamiali,że internet jest tworzony przez wszystkich jego użytkowników i tylko od nich zależy, jak będzie funkcjonował: czy będzie środowiskiem wolnym od cyberprzemocy, hejtu, ksenofobii, fake newsów, czy będzie sprzyjał rozwojowi i kreatywności.