Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Dnia 18.10.2018r. gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Kubiak - trycholog. Opowiedziała ona jaką ścieżkę edukacyjną należy przebyć, by wykonywać ten zawód oraz przedstawiła specyfikę pracy. Uczniowie kl. VI i VIII z ogromnym zaangażowaniem słuchali opowieści o zawodzie trychologa po czym zadawali ciekawe i bardzo wnikliwe pytania. Dziękujemy Pani Kubiak za zainteresowanie nas tematem, a Pani Ciamciak za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Dnia 18.10.2018r. zakończona została jesienna edycja „Lekkoatletycznych Czwartków”. Wśród dużej grupy uczniów z ośmiu Szkół w Powiecie chodzieskim znaleźli się nasi uczniowie. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach biegowych (60m, 300m, 600m, 1000m) oraz technicznych (rzut piłeczką palantową, skok w dal). Wszystkim towarzyszył dobry humor i zaobserwować można było na kolejnych spotkaniach coraz lepsze osiągnięcia.  Dziękujemy za liczny udział i gratulujemy naszym uczniom osiągnięć sportowych

17 października odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Nowej Ery, który wręczył  Laurze Skórze egzemplarz książki, której jest współautorką. Została ona laureatką  drugiej edycji konkursu literackiego „Popisz się talentem”.  „Tajemnicze wyprawy”, to 30 opowiadań laureatów. Bohaterami tekstów jest superrodzeństwo – Ela i Wojtek – którzy podróżują po Polsce i przeżywają absolutnie niesamowite przygody.  Już dziś gratulujemy młodej pisarce. To wyjątkowy talent!!!

W uznaniu twórczych osiągnięć wychowanki – laureatki ogólnopolskiego konkursu Zespół Szkolno – Przedszkolny   otrzymał tytuł SZKOŁY WSPIERAJĄCEJ TALENTY.

17 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży nadkom. Elżbietą Żulewską i sierż. Anną Sobańską . Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panie policjantki, w formie praktycznej, przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomniały również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze . Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Dnia 16 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury dobyła się XI Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna. naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Kowalińska, Julia Polcyn, Julia Jankowska, Oliwa Meres oraz Martyna Srebna. Katarzyna Kowalińska otrzymała wyróżnienie i przeszła do kolejnego etapu. Uczestniczkom Gratulujemy a Kasi życzymy dalszych sukcesów.