Pasowanie na ucznia

W poniedziałek 30 września 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie  odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. Wszystkie pierwszaki w strojach galowych wraz ze swoimi rodzicami przybyli do szkoły.  Prezentowali się bardzo ładnie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście;  Pan Wójt Gminy Chodzież – Zbigniew Salwa, Przewodnicząca Rady Gminy – Maria Jahnz, Dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Chodzieży – Hanna Gałązka oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Podanin – Pani Magdalena Szrama.

Pierwszaki „pod okiem” wychowawczyni Pani Edyty Marczak przygotowały program artystyczny a po niej nastąpiła część oficjalna.  Uczennica z klasy V czytała tekst ślubowania, a dzieci powtarzały słowa. Po ślubowaniu każdy uczeń z klasy był osobiście pasowany na ucznia przez Pana  Dyrektora – Piotra Jankowskiego oraz otrzymał dyplom. Był to niezwykły moment. Uczniowie byli tym faktem bardzo przejęci.  Na koniec zaproszeni goście przekazali małe podarunki dla naszych dzielnych pierwszoklasistów. Po tylu wrażeniach w klasie czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.