Czekoladowe warsztaty w Pijalni Czekolady

Dnia 3. X. 2013r. uczniowie kl. I, II i III z wychowawcami p. E. Marczak, p. M. Płachecką i p. E. Szymanek, odwiedzili Pijalnię Czekolady w Pile. Na samą myśl o tym miejscu, każdemu szybciej zaczynają pracować ślinianki, więc kiedy tylko dzieci znalazły się za cudownymi drzwiami prowadzącymi do „krainy czekolady”, zachwytom nie było końca.

Już od samego progu towarzyszył zapach czekolady, oraz bardzo sympatyczni pracownicy, cierpliwie odpowiadający na każde pytanie. Na początku uczniowie naszej szkoły ubrali się w stroje prawdziwych cukierników i po chwili otrzymali materiały  do pracy: trzy rodzaje czekolad (białą, mleczną i deserową).  Zadaniem uczniów było wykonanie rysunku żółwia za pomocą otrzymanych czekolad. Następnie zobaczyliśmy film, gdzie poznaliśmy historię powstawania czekolady. W przerwie nasi mali podopieczni degustowali pitną czekoladę. Końcowym zadaniem było stworzenie owocowych szaszłyków i maczanie ich w czekoladzie,  czyli ,,Czekoladowe  founde”. Ku naszej radości prace wykonane za pomocą czekolady zostały nagrodzone: Julka, Oliwia, Klaudia, Dawid i Kuba otrzymali słodkie nagrody.

Po tym mile spędzonym czasie, bardzo trudno było wrócić do rzeczywistości. Emocjonujące chwile, które każdy przeżył w Pijali Czekolady, z pewnością pozostaną w pamięci jeszcze bardzo długo, a smak i zapach czekolady będą tylko o tym przypominać.