LEKCJA PRZYRODY W LESIE

Dnia 7 października 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do lasu. Koło łowieckie „Daniel” zorganizowało dla uczniów naszej szkoły lekcję przyrody. Zaproszono pana leśniczego Leśnictwa Sarbia - Zenona Jasińskiego oraz pana leśniczego - Radosława Wojciechowskiego, którzy opowiedzieli dzieciom jak należy zachowywać się w lesie, jak dokarmiać zwierzynę i chronić lasy. Dowiedzieliśmy się też co nie co o pracy leśników.

Panowie leśniczy zapoznali uczniów z pracą kół łowieckich w lesie. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach oraz zobaczyć paśniki, ambony i uprawne poletka żerowe. Zainteresowanie tematem było bardzo duże, dzieci zadawały mnóstwo pytań. Szczególnie podobały się ślady lisów oraz dzików.

Na zakończeni tej ciekawej lekcji przyrody, Koło Łowieckie „Daniel” ufundowało dzieciom słodki poczęstunek.