Sprawozdanie z debaty szkolnej- Sportowy Okrągły Stół WF z klasą

Nauczyciele zaangażowani w program WF z klasą przygotowali prezentację multimedialną, zdrowe jedzenie oraz materiały pomocnicze do przeprowadzenia debaty.

Zadaniem uczniów było dobranie się w zespoły, wybranie swojego przedstawiciela do prezentowania na forum dyskusji o lekcjach wychowania fizycznego w naszej szkole.

Debata szkolna odbyła się 9.10.2013r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Stróżewie. Udział wzięło w niej 77 uczniów i 20 zaproszonych sześciolatków. W debacie brało udział 8 nauczycieli: w tym dyrektor, który jest koordynatorem programu, dwoje nauczycieli, którzy wspomagają pracę przy programie i pięciu nauczycieli nie uczestniczących w programie.

Debatę prowadził koordynator programu.

W trakcie debaty były wykonywane zdjęcia i sporządzane notatki.

Forma naszej debaty przybrała burzę mózgów. Głos zabierali wszyscy uczestniczący uczniowie i nauczyciele debaty. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem i ogromną aktywnością wyrażali swoje poglądy.

Co podoba się na lekcjach WF wg uczestników debaty:

Co nam się nie podoba na lekcjach WF wg uczestników debaty:

Więcej ruchu i zdrowego jedzenia da nam formę bez wytchnienia.

Ruch i świeże powietrze kondycja nie do przebicia.

Nauczyciele uczestniczący w programie zdecydowali o promowaniu zdrowej żywności  w szkole, gdzie jeden raz w tygodniu klasy z wychowawcami będą przygotowywać zdrowe posiłki. W tym celu nasza szkoła przystąpiła do programu „Szklanka mleka”. Promujemy też picie wody na lekcjach Wf-u.

Uczniowie wykazali się dużymi pomysłami i w przyszłości jak najbardziej będziemy korzystać z ich pomysłów na ulepszanie lekcji.