Dzień Patrona

Kolejny Dzień Patrona – jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole – przeszedł do historii. To już 41 rocznica nadania naszej szkole imienia majora Henryka Sucharskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z Koła Łowieckiego „Daniel” – przyjaciele naszej szkoły- Pan Jerzy Tarkowski i  Grzegorz Pierzkała.

Po raz pierwszy wszyscy mieli przypięte biało-czerwone kotyliony z wizerunkiem patrona, które symbolizowały nasz patriotyzm i jedność. Po odśpiewaniu hymnu państwowego młodzież przygotowała program artystyczny, gdzie recytacje utworów patriotycznych przeplatane były pięknymi utworami muzycznymi. Cały występ został nagrodzony zasłużonymi brawami. W drugiej części uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach. Dzieci z klas I – III uczestniczyły w konkursach plastycznych takich jak malowanie kredkami  i farbami portretu majora Henryka Sucharskiego oraz układanie puzzli patrona. Z kolei młodzież z klas IV – VI brała udział w konkursie recytatorskim i quzie wiedzowym o patronie. Na zakończenie tego wspaniałego i uroczystego dnia, uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki a zaproszeni goście rozstrzygnęli konkurs na najlepszy karmnik zrobiony przez dzieci z przedszkola i naszej szkoły oraz wręczyli nagrody.

Ten dzień na długo pozostanie w naszych sercach i z pewnością dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.