Konkurs przyrodniczo-łowiecki

20 listopada 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się konkurs Przyrodniczo – Łowiecki. W zmaganiach  udział wzięło 6 trzyosobowych zespołów dzieci klas I – VI.  Konkurs został zorganizowany z okazji 90 rocznicy istnienia Polskiego Związku Łowieckiego oraz w ramach współpracy z Kołem Łowieckim Daniel,  przy dużym zaangażowaniu nauczycieli pani Joanny Maćkowiak oraz pani Edyty Marczak, które chętnie przyłączyły się  do inicjatywy szerzenia wiedzy o łowiectwie wśród najmłodszych.  Celem tej wspólnej akcji myśliwych, nauczycieli i uczniów jest propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za las, rozwijanie u uczniów zainteresowań przyrodniczych, emocjonalnej więzi z przyrodą i wrażliwości na jej piękno.

Dzieci podczas konkursu rozwiązywały testy, rebusy, krzyżówki. Zadaniem każdego zespołu było rozpoznanie odgłosów zwierząt leśnych. W innych zadaniach uczniowie musieli wykazać się znajomością tradycji i gwary łowieckiej oraz wykonać prace plastyczne. Ciekawym zadaniem również było rozpoznanie gatunków zwierząt w języku obcym.

Wszyscy uczestnicy konkursu  na koniec zostali obdarowani słodkościami oraz jabłuszkami.

Zdjęcia:galeria