„MIKOŁAJKOWE POTYCZKI Z KRÓLOWĄ NAUK :

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W STRÓŻEWIE

Po raz trzeci 5 grudnia 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”. Inicjatorami i osobami odpowiedzialnymi  konkursu są: pani Elwira Szymanek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Joanna Maćkowiak – nauczyciel matematyki.

W konkursie wzięło udział 42 uczniów klas I – VI. Do „mikołajkowych potyczek” przystąpiły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Strzelcach,  Szkoła Podstawowa w Oleśnicy oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani dyrektor Hanna Gałązka, pani sekretarz gminny Katarzyna Staśkowiak oraz pani Eleonora Tarkowska nauczyciel matematyki.

Celem konkursu była przede wszystkim integracja dzieci oraz uświadomienie uczestnikom jak ważna jest matematyka w życiu codziennym poprzez zabawę i gry. Młodzież miała możliwość wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań dotyczących czasu, pieniędzy oraz czytania ze zrozumieniem.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Sponsorom za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy.

Matematyczne potyczki zakończyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i wysokiego poziomu umiejętności matematycznych.

Zdjęcia: galeria