Już czwarty raz spotykamy się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie na Gminnym Konkursie Matematycznym „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI ze Szkół Podstawowych w Oleśnicy, Strzelcach i Stróżewie. Celem konkursu była integracja środowiska uczniowskiego, rozwijanie logicznego myślenia oraz „polubić” matematykę poprzez zabawę. Dzieci rozwiązywały zadania w zespołach dwuosobowych z zakresu wykorzystania wiedzy w praktyce. Klasy I – III m.in. mierzyły obwody części ciała, zamieniały jednostki. Nowatorskim zadaniem było koło wiedzy, w którym uczniowie odpowiadali na różne pytania. Nad całością konkursu czuwała komisja w składzie: Dyrektor Banku Spółdzielczego w Chodzieży – p. Hanna Gałązka oraz Radny Gminy Chodzież – p. Krzysztof Sobala. W naszym konkursie nie było przegranych, wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Gminy Chodzież, Bank Spółdzielczy oraz pana Krzysztofa Sobalę. Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu były: pani Elwira Szymanek i pani Joanna Maćkowiak. Cel konkursu został osiągnięty, gdyż dzięki wspaniałej zabawie dzieci polubiły matematykę. Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz zaprzyjaźnionym szkołom gminy.