3 grudnia 2014 roku  dzieci z Zespołu  Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie wraz z nauczycielem przyrody  Joanną Maćkowiak  zwiedzili  Pawilon Trofeów Myśliwskich pana Henryka Stokłosy. Oprowadzeniem po tym niezwykłym miejscu zajęli się panowie, którzy przybliżyli uczniom historię i okoliczności gromadzenia zbiorów. Już przy wejściu, czyli w tzw. Sali Wielkiej Piątki, wyeksponowany są nosorożec, słoń, lew, lampart i bawół - Henryk Stokłosa jako pierwszy po II wojnie światowej Polak upolował te zwierzęta podczas swoich afrykańskich wypraw. Na jednej ze ścian wisi mapa Afryki wykonana z wyprawionych skór różnych zwierząt z tego kontynentu. W drugiej sali znajdują się zbiory europejskie i północnoamerykańskie. Wśród wielu trofeów są m.in. niedźwiedzie, wilki, rysie, bobry, ptaki drapieżne (orzeł, kruk, jastrząb, myszołowy) oraz koziorożec. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się niedźwiedź polarny - jedno z nielicznych w Polsce takich trofeów.

Ponadto zobaczyliśmy śmigłowce pana Stokłosy, które wywarły na uczniach ogromne wrażenie.

Serdecznie dziękujemy panu Henrykowi Stokłosie za zaproszenie oraz możliwość zwiedzenia pięknej wystawy.