Dnia 30 stycznia 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, Stróżewie odbył się po raz pierwszy Szkolny Konkurs Twórczości Własnej pod patronatem Rady Rodziców.  W konkursie tym brały udział uczennice z klas IV – VI, które zaprezentowały swoje talenty literackie z wykorzystaniem podkładu muzycznego:

Wiktoria Rycko „Zima”

Nikola Holka „Nasze problemy”

Zofia Myślicka „Przebudzenie”

Zofia Reginia „ Las”

Julia Srebny „Leśne zwierzęta”

Laura Sarbinowska „Moje miejsce”

Poziom był bardzo wyrównany, dziewczyny dały z siebie wszystko . Niestety musieliśmy wyłonić pierwsze miejsca. Jury , w skład którego weszli rodzice naszej szkoły, zadecydowali:

I miejsce Laura Sarbinowska

II miejsce Nikola Holka

III miejsce Wiktoria Rycko

To był wspaniały wieczór poetycki, w blasku  świec i nastrojowej muzyki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przybędzie nam nowych talentów.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie, a osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie byli – Beata Szlecht i Jan Margowski