Konkursy rekolekcyjne 2014 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stróżewie

W piątek 28 marca 2014 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się finał konkursu szkolnego  pt. „Sztafeta biblijna”. Celem konkursu było zachęcenie  uczniów do czytania Pisma Świętego,  nauka szukania informacji w tekście oraz dobra zabawa.
Przez kolejne miesiące październik, listopad, grudzień, styczeń trwały eliminacje do szkolnego konkursu Mistrz Ewangelii Św. Łukasza – sztafeta biblijna. Każdego tygodnia uczniowie otrzymywali pytania eliminacyjne. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z klas 4- 6.

Wyniki:
 Mistrz Sztafety biblijnej
1 m. Nikola Holka kl 5
2 m. Hubert Wojciechowski kl 6
3 m. Filip Ludowicz kl 4

Rozstrzygnięty został również konkurs  na najładniejszą  Palmę Wielkanocną
Celem  konkursu było przygotowanie uczniów do obchodów Niedzieli Palmowej/ Procesja z palmami/, zaktywizowanie uczniów do samodzielnej pracy oraz kształtowanie umiejętności manualnych i estetycznych.
Nagrodzono 30 palm uczniów z klas I - VI. Największą palmę zrobiła grupa uczniów z klasy VI. Miała ona ok. 2 m wysokości.

Organizatorem konkursów rekolekcyjnych był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stróżewie, a inicjatorem-  Artur Makowski, nauczyciel religii.