Dnia 21 marca 2014 roku uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie przywitali w radosnych nastrojach pierwszy Dzień Wiosny na Gontyńcu. Idąc szlakiem turystycznym mieliśmy przyjemność obcowania z przyrodą a Panowie Myśliwi – Zenon Jasiński i Kazimierz Skrzypczyński – zapoznali nas z zasadami obowiązującymi w lesie. Pan Jasiński z Nadleśnictwa Sarbia szczegółowo wprowadził nas w klimat łowiectwa, opowiedział nam o zwierzętach dziko żyjących w lesie, zapoznał nas z pracą służb leśnych. W drodze powrotnej Pan Stefan Rzetelny zaprosił nas do Stanicy pod Dębami, gdzie zmęczeni i strudzeni drogą z Gontyńca poczęstowaliśmy się kiełbaską oraz pyszną grochówką. Do była doskonała lekcja przyrody. Uczniowie wraz z wychowawcami wrócili szczęśliwi do domu. Panom myśliwym z Koła Łowieckiego „Daniel” serdecznie dziękujemy za współpracę.