Pożegnanie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie

mgr Danuty Reginia 1 09 3011r

Szanowna Pani Dyrektor  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stróżewie

Dzisiaj po raz ostatni mogę zwrócić się do Pani właśnie tymi słowami – Pani Dyrektor.

Długo zastanawiałam się nad tym, co mam dzisiaj powiedzieć i ilu słów użyć. Zazwyczaj wszyscy oczekują tego, aby przemówienie było krótkie, a nie długie i nudne. Korzystając z okazji, że w dniu dzisiejszym nie przemawiam do ogółu, a tylko i wyłącznie do Pani, mogę pozwolić sobie na dłuższy monolog, ponieważ Pani zawsze przez całe 21 lat swojego dyrektorowania znajdowała dla nas czas, wysłuchiwała nas i rozmawiała z nami, a nasze przemyślenia i długie wywody nigdy Panią nie nudziły. Miała Pani dla nas zawsze szczery i serdeczny uśmiech oraz pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku.

To bardzo dobrze dla całej społeczności lokalnej i wielkie szczęście dla nauczycieli i pedagogów, jeżeli dyrektorem szkoły jest człowiek, który potrafi połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z pasją.

Przez wiele długich lat była Pani naszym przewodnikiem i przyjacielem, która całe swoje serce oddała naszej szkole. Zrobiła Pani z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. W domu tym czekała na nas nasza Pani dyrektor Danuta Reginia – czasami szczęśliwa i uśmiechnięta, czasami czymś bardzo zatroskana, ale zawsze pozytywnie nastawiona do wszystkich swoich współpracowników, których traktowała nie jak swoich podwładnych, ale jak swoich partnerów do wspólnej pracy na rzecz naszej szkoły i całej Gminy Chodzież.Niezwykle trudno jest mi dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze miał świadomość tego, że “dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”.

Szanowna Pani Dyrektor Danuto Reginia w imieniu całego Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników obsługi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stróżewie żegnam Panią odchodzącą na zasłużoną emeryturę, która w pewnym momencie swojego życia była Dyrektorem naszej szkoły i dzisiaj już nim nie jest, ale na zawsze pozostanie Człowiekiem bliskim naszym sercom.

Dziękujemy Pani za wszystkie wspaniałe lata naszej wspólnej pracy, bo przez 35 lat swojej pracy (jako nauczyciel  i dyrektor) zapisała Pani w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty . Bardzo często czuliśmy się zaszczyceni tym, że możemy pracować tutaj razem z Panią.

My, Pani współpracownicy, w dniu dzisiejszym za wszystko Pani serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na Pani dalszej drodze życia.

Zdjęcia: patrz galeria