„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”

Roger Bacon

Dnia 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie  po raz kolejny odbył się dla uczniów zdolnych, pasjonujących się matematyką Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”.

Do „Mikołajkowych Potyczek” przystąpiło 60 uczniów klas I – VIII z czterech szkół: Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, Szkoły Podstawowej w Strzelcach,  Szkoły Podstawowej w Zacharzynie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie.

Celem konkursu była integracja środowiska, popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy. Zadania konkursowe miały charakter zagadek, łamigłówek, zadań logicznych i wymagały podstawowych umiejętności matematycznych oraz sprytnego i logicznego myślenia.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Kamila Szejner – Wójt Gminy Chodzież, p. Daria Łech – przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Chodzieży, p. Stefania Kołaczkowska – Radna Gminy Chodzież, p. Milena Różańska – Radna Gminy Chodzież oraz

Krzysztof Sobala – Radny Gminy Chodzież.

W naszym konkursie nie było przegranych, wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Gminy Chodzież, Bank Spółdzielczy w Chodzieży oraz pana Krzysztofa Sobalę. Serdecznie dziękujemy sponsorom.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie a nauczycielom za przygotowanie uczniów. Wszystkim życzmy wytrwałości w dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników i odnoszenia sukcesów.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu były: p. Elwira Szymanek, p. Sylwia Rusiecka – Lamcha i p. Lidia Francuzik. Uważamy, że cel konkursu został osiągnięty, gdyż dzięki wspaniałej zabawie dzieci zaprzyjaźniły się z królową nauk – matematyką.