We wtorek 19 marca w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wyszynach odbyło się IV Dyktando Pokutne, w którym uczestniczyło 25 uczniów szkół podstawowych z powiatu chodzieskiego oraz 30 osób dorosłych. Wśród zaproszonych gości byli między innymi poseł Grzegorz Piechowiak i dr Agnieszka Łuczak z Biblioteki Raczyńskich z Poznania, która wygłosiła wykład na temat rodu Raczyńskich i ich dawnego majątku w Wyszynach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII Aleksandra Jankowska i Laura Skóra, które świetnie poradziły sobie z trudnym dyktandem „Dworskie życie w Wyszynach”. Gratulujemy!