W piątek 12 października obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość. Pierwszą z nich był Dzień Edukacji Narodowej a drugą Pasowanie na ucznia klasy I. W tym dniu to uczniowie klasy pierwszej byli w centrum uwagi, gdyż to oni występowali przed całą społecznością szkolną. Wierszem, tańcem i piosenką uświetnili ten dzień a w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia, wręczyli laurki nauczycielom, pracownikom obsługi i zaproszonym gościom. Swoim występem udowodnili, że mogą być przyjęci do grona uczniów naszej szkoły a po akcie ślubowania i pasowania na uczniów szkoły podstawowej, którego dokonał dyrektor Piotr Jankowski- obdarowani zostali upominkami. Na uroczystości gościliśmy panią wójt Gminy Chodzież Kamilę Szejner, dyrektor Banku Spółdzielczego panią Hannę Gałązkę, przewodniczącą Rady Gminy panią Marię Jahnz, przedstawiciela Rady Rodziców panią Beatę Ludowicz. Za złożone życzenia wszystkim bardzo dziękujemy. Uczniom klasy pierwszej Gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.