Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi,
nie ugniata a kształtuje, nie dotyka a uczy, nie żąda a zapytuje
- przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.

Janusz Korczak

Światowy Dzień Wody, była to doskonała okazja do rozmów z przedszkolakami na temat znaczenia wody w naszym życiu. Tego dnia podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda na ziemi, oraz iż dzielimy ją na słodką zdatną do picia oraz słoną, niezdatną. Przedszkolaki również poszukiwały największych zbiorników wodnych na globusie. Dzieci dowiedziały się jak bardzo jest nam potrzebna woda do codziennego życia. Temat ten był również doskonałą okazją do zabaw matematycznych oraz pantomimicznych. Nie zabrakło doświadczeń – co płyta co tonie, wulkany, kolorowe planety na oleju, kwiat z papieru – otwierający się papier.

Ta witryna korzysta z plików "Cookies", niezbędnych do prawidłowego jej działania. Możesz zablokować, lub usunąć pliki "Cookies" w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików "Cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji, zobacz naszą privacy policy.

Akceptuję pliki "Cookies" na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information