11 grudnia uczniowie klasy szóstej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, podczas której  mieli okazję przekonać się, co dzieje się z odpadami  pochodzącymi z naszych gospodarstw domowych. W tym celu  grupa uczniów udała się do zakładów zarządzanych przez  firmę Altvater Piła Sp. z o.o.: Sortowni Surowców Wtórnych oraz Składowiska Odpadów Innych niż Niebezpieczne i Obojętne. Dzięki tej wizycie, nasi uczniowie uświadomili sobie, jak ważne dla środowiska jest właściwe segregowanie śmieci oraz jakie korzyści niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów.