Przejażdżka  na grzbiecie konia oraz obcowanie z tymi pięknymi zwierzętami to największa atrakcja jaka czekała na dzieci w Ośrodku Jeździeckim Agro Horse w Szamocinie.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania stajni. Tutaj dzieci mogły obejrzeć piękne konie i pogłaskać je. Potem mogły zobaczyć, jak dba się o zwierzęta.

Następnie przyszedł czas na praktykę. Przedszkolaki jako pierwsze po kolei siadały na  grzbiecie i zadowolone jeździły po zagrodzie. Następnie przyszedł czas na uczniów, którzy w siodle czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Na zakończenie wizyty ogrzewaliśmy się przy ognisku pijąc rozgrzewającą herbatkę. Pełni wrażeń, zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy do szkoły.

Warto wspomnieć, że kontakt z ciepłym ciałem konia wpływa kojąco na ciało i umysł dziecka, wyzwalając przy tym wiele pozytywnych emocji. Stymuluje korzystnie układ nerwowy, a spokojna jazda konna wycisza i uspokaja. Przejażdżki na grzbiecie konia wyrabiają u dziecka poczucie równowagi i stabilności. Uczą koordynacji ruchów, dając jednocześnie poczucie samodzielności i wiary w to, że nam się uda. Obcowanie z tymi zwierzętami daje dużo radości i uczy pokory.