Dnia 19 kwietnia 2013r. przedstawiciele klas I, II i III  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie wzięli udział w turnieju „ Z Pyrkiem Bezpieczniej”, który odbył się w Lipiej Górze. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i pomysłowością. Czas umilał nam gość specjalny Pyrek. Po licznych konkurencjach zajęliśmy 6 miejsce.

Komisje tworzyli przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży - Elżbieta Żulewska oraz Marta Migdalczyk, Straży Pożarnej - Eugeniusz Knach, Lasów Państwowych - Marzena Kryza, Urzędu Miasta i Gminy Szamocin - organu prowadzącego szkołę - Maciej Nowak, Służby zdrowia - Alicja Ratajczak