Ortograficzne potyczki

24 maja 2012r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. I – VI.

W ortograficznych zmaganiach wzięło udział 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Stróżewie.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z trudnymi zasadami ortograficznymi. Pretendenci do tytułu Mistrza Ortografii rozwiązywali krzyżówki, rebusy ortograficzne, zagadki ortograficzne, wykreślanki, uzupełniali teksty brakującymi literami.

Zmagania konkursowe obserwowało wielu gości:

Wójt Gminy Chodzież p. Zbigniew Salwa, z-ca wójta p. Kamila Szejner,

sekretarz Gminy Chodzież p. Katarzyna Staśkowiak ,

Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Chodzieży p. Hanna Gałązka,

p. Alina Hałas- Redziak .

Komisja konkursowa oceniła poziom umiejętności jako bardzo wysoki, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu wszystkich uczestników.

Mistrzem Ortografii w swej kategorii wiekowej zostali: Julia Jankowska, Weronika Barzykowska, Katarzyna Kledzik, Agnieszka Hube, Klaudia Kamińska, Martyna Urbańska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i drobne gadżety ufundowane przez Gminę Chodzież i Bank Spółdzielczy w Chodzieży.

Organizatorzy: Elwira Szymanek, Maria Płachecka, Beata Szlecht dziękują gościom za uświetnienie konkursu swoją obecnością, sponsorom za piękne nagrody, uczniom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.