W piątek 11 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej, jak również w tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor Piotr Jankowski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Stróżewie. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Następnie swe zdolności aktorskie i taneczne podczas przedstawienia z okazji Dnia Edukacji zaprezentowali uczniowie klasy II i VIB. W tym dniu nie zabrakło życzeń i ciepłych słów dla całej społeczności szkolnej.