"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”, jak mówi chińskie przysłowie. Aby się o tym przekonać, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019  uczniowie klasy Vb odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Chodzieży.  Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Dzieci poznały zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni.  Następnie  wysłuchały baśni o  Czujątkach, które mierzą się z trudnymi emocjami i odkrywają, jak bardzo są one potrzebne w życiu.  Atrakcją spotkania było zwiedzanie zakamarków biblioteki. Natomiast uczniowie klasy II po raz kolejny odwiedzili Bibliotekę Miejską w Chodzieży, gdzie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali  bajki "O rybaku i złotej rybce”. Następnie aktywnie uczestniczyli  w zajęciach. Na zakończenie wypożyczyli książki, które najbardziej ich zainteresowały.