11 kwietnia br. młodzież wraz z opiekunami wyruszyła na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Jest to akademickie święto, które popularyzuje naukę. Naukowcy poprzez laboratoria, warsztaty i wykłady ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą każdy może przeżyć. Młodzież zwiedzała w tym roku Wydział Biologii i Wydział Chemii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach m.in.: ”Piersi w dłoń”, na których dowiedzieli się o profilaktyce i rodzajach nowotworów piersi. Fascynujące okazały się także warsztaty dotyczące pasożytów czy zooterapii, na których dzieci pracowały z żywymi szczurami. Uczestnicy mieli okazję na Wydziale Chemii wyprodukować maseczki i kremy oraz obejrzeć pokaz pirotechniczny. Na Wydziale Biologii mogliśmy podziwiać piękną roślinność, a także obejrzeć na żywo przedstawicieli największej grupy zwierząt – stawonogów – m.in. ptasznika, czarną wdowę i poznać ich biologię. Hodowla pająków wzbudziła największy zachwyt wśród młodzieży.