11 lutego 2019 roku dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I i II  wyjechali do  Chodzieży na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja powieści ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.