W tym roku DBI przebiegał pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Uczniowie klasy 8 przygotowując się do tego dnia opracowali wcześniej materiały informacyjne o zagrożeniach internetowych i sposobach radzenia sobie z nimi.Społeczności szkolnej zaprezentowali min; film o sieciozagrożeniach, prezentację o komunikatorach internetowych a także o ciekawostkach związanych z powszechnością i wszechobecnością internetu. Uświadamiali,że internet jest tworzony przez wszystkich jego użytkowników i tylko od nich zależy, jak będzie funkcjonował: czy będzie środowiskiem wolnym od cyberprzemocy, hejtu, ksenofobii, fake newsów, czy będzie sprzyjał rozwojowi i kreatywności.