„ Matematyka jest miarą wszystkiego. „

(Arystoteles)

Po raz kolejny 5 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stróżewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mikołajkowe Potyczki z Królową Nauk”.

W konkursie wzięło udział 53 uczniów klas I – VIII ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, Szkoły Podstawowej w Zacharzynie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stróżewie.

Celem konkursu była integracja dzieci oraz uświadomienie uczestnikom jak ważna jest matematyka w życiu codziennym. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był osobny zestaw zadań i łamigłówek matematycznych. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Hanna Gałązka, pani Katarzyna Staśkowiak oraz pan Krzysztof Sobala.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Uczestnikom Gminnego Konkursu Matematycznego „Mikołajkowe potyczki z królową nauk” oraz ich nauczycielom gratulujemy.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu były: pani Elwira Szymanek - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Anna Majewska – nauczyciel matematyki.