Dnia 29 września 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wzięli udział w XXXVII Rajdzie „Mickiewiczowskim szlakiem”. 11 osobowa grupa wraz z Panią Agatą Krupkowską i Anną Majewską startowała w różnych konkursach, np.: praca plastyczna pt. „Bohaterowie utworów A. Mickiewicza, wiedzy o Obornikach i A. Mickiewiczu, wiedzy o bezpieczeństwie p.poż, wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i konkurencjach rekreacyjno – sprawnościowych na mecie rajdu w Objezierzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe plakietki i posiłek a każda drużyna puchar i dyplom.