Skąpany w słońcu dzień 3 czerwca był przez wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli bardzo wyczekiwany. Wszystko za sprawą pikniku szkolno-przedszkolno-parafialnego. Ogromne przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż przyciągnęło na szkolne boisko wiele rodzin. Świętowanie zaczęło się od uroczystej mszy św. odprawionej przed szkołą. W dalszej części rozpoczęły się atrakcje z udziałem straży pożarnej, policji i ratowników medycznych. Gościliśmy Budzyńską Grupę Rekonstrukcyjną. Największym powodzeniem cieszyły się wśród dzieci dmuchane zamki i prezenty - niespodzianki. Panie mogły skorzystać z manicure, nabyć nowe sukienki, panowie z kolei wybierali profesjonalną stylizację włosów. Ogrom i bogactwo oferowanego przez rodziców jedzenia zaskoczył wszystkich gości. Zgodnie z ideą pikniku - świętowały dzieci i rodzice z okazji przypadających w maju i w czerwcu dni Dziecka, Matki i Ojca.