Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu przeprowadzane są różnego rodzaju akcje na rzecz środowiska naturalnego, które mają na celu uświadomienie problemów związanych z losem naszej planety, w tym ochrony przed wymieraniem gatunków. W ramach tegorocznych obchodów do naszej szkoły przybył specjalny gość Pan Dariusz Sałata, który „przeniósł” społeczność szkolną w niezwykły świat ptaków ziemi chodzieskiej i Doliny Noteci. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za pokaz przepięknych zdjęć własnego autorstwa oraz wspaniałą prezentację tematu.